Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız ?

0 39

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız ?Birçok insanın özellikle de kadınların cildinin güzel görünmesi için çok fazla para, zaman ve emek harcadığı bilinmektedir. Kremler, maskeler, cilt bakımları, estetik operasyonlar ve daha bir çok yöntem de cilt bakımı için başvurulan yollar arasındadır.
Cilt bakımında bu dış etkenlerin yanı sıra kişinin içten de kendini güzelleştirmesi gerekir. Bunun için yapılacaklar şunlardır :

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız?

İlk olarak cilt temizliği çok önemlidir. Cilt iç organlarımızın e büyük koruyucusu olarak bizi korumaktadır. Bu nedenle dışarıdaki bir çok kir, yağ, duman, is ya da ter cildimizde biz fark etmesek de bir tabaka oluşturmaktadır. Her akşam yarmadan önce cildi arındırmak cildin rahatlamasına ve nefes almasına yardımcı olur.
Aynı zamanda sabahları soğuk su ile yüzünüzü yıkamalısonız. Bu hem daha dinamik bir görünüme heö de daha sıkı bir cildesahip olmanıza yarar. Sabun en güzel temizleyicidir fakat kuru ciltler için nemlendirici özelliği olan peelingler daha idealdir.
Cildi temizlemenin ardından yapılması gereken ise kırışıklığın oluşabildiği göz çevresi, yanaktaki çizgilere parmak uçlarınızla masaj yapınız. Bu kan dolaşımını hızlandıracağından yaşlılığı da getirecektir.

Cildin en büyük düşmanı kalitesiz ve yoğun makyaj malzemeleridir. Mümkün olduğunca bitkisel ürünler kullanmaya çalışın. Makyajınızı temizlemeden asla uyumayın. Bu cildin daha yorgun ve kirli görünümüne yol açar.Dinlenmemiş, yorgun bir cilt de son derece sağlıksız olacaktır. Bu nedenle dinlenmeye ve uyku düzeninize çok dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız ?Her ne kadar nemlendirici kremler kullansak da vücudun nem ihtiyacını asıl giderecek olan şey su tüketmeye özen göstermektir. Bol su içmek sizi hem daha güzel ve canlı gösterecek hem de daha enerjik olmanızı sağlayacaktır. İç organlarınızın da en temel ihtiyacı olan su sayesinde cildi arındırmak da daha kolay olacak ve daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.Bütün bunların yanında beslenme ve spor çok önemlidir. Spor yaparak vücudun daha esnek olması sağlanır. Aynı zamanda spor vücuttaki toksinleri de atar. Sağlıklı beslenme sayesinde cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almalı, yağlı, asitli ve karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmalısınız.

Yazar:Soner Bahşi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku