Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve Sarımsak

0 1.684

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve SarımsakSoğuk kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çeşitli nedenlere bağlı olarak solunum yolu hastalıkları kapımıza dayanmış durumdadır. Soğuk algınlığı, bakteri ve virüslerden kaynaklı olarak hepimiz bir ya da birkaç defa solunum yolu hastalığına yakalanıyoruz. Hem bu tür hastalıkları önlemek, hem de tedavi etmek için bal ve sarımsak karışımının mucize bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz? Bal ve sarımsağın mucize etkisi sizi kış boyu koruyacak ve sağlıklı bir dönem geçirmenizi sağlayacaktır. Bal ve sarımsak solunum yollarındaki tıkanıklığı açarken bir de kuru öksürüğe maruz kalanların da şifası oluyor. Özellikle boğaz ağrısı,öksürük,rahat nefes alamama durumlar söz konusu ise size önereceğimiz bu karışım ile gribi kısa sürede atlatabilir,bağışıklığınızı güçlendirerek ,daha sağlıklı yaşamlar sürebilirsiniz.

Genç yaşlı demeden herkese kolay bir şekilde bulaşabilen, bulaştığı kişileri halsiz ve bitkin bırakan ve çoğu zaman bizleri yatağa düşüren solunum yolu hastalıklarına karşı en etkili çözümlerden biri bal ve sarımsaktır. Solunum yolu hastalıkları ateş, halsizlik, öksürük, balgamlı öksürük, nefes darlığı, yanma ve kızarıklık gibi ciddi rahatsızlıkları beraberinde getirmektedir. Bu gibi durumlarda tıbbi tedavi yöntemlerine muhakkak başvurmalısınız. Ancak, bu tedavilerin dışında doğal çözümlere de kesinlikle başvurmalısınız. Hemen herkesin kolay bir şekilde hazırlayabileceği bal ve sarımsak karışımını tüketerek vücudun savunma mekanizmasını maksimum seviyeye çıkartabilirsiniz. Bu şekilde kış boyu sağlıklı ve huzurlu bir dönem geçirebilirsiniz.

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve SarımsakBal ve Sarımsağın Etkisi

Solunum yolu hastalıklarına karşı bal ve sarımsağın etkisi çok fazladır. Özellikle bağışıklık sistemi üzerinden çok güçlü bir etki yaratır. Aktif bileşenleri sayesinde vücudu canlı tutar ve pek çok hastalıklara karşı bizleri korur. Öksürüğü azaltmak, astımı kontrol altına almak, bronşit ile mücadele etmek, tüberküloz iel savaşmak, alerjileri ortadan kaldırmak, grip ve soğuk algınlığını yok etmek için sarımsak bir numaralı çözümdür. Bunun yanında içerisinde B ve C vitamini, folik asit, laktik asit, fosforik asit ve fosfor, kalsiyum, silikon, magnezyum, demir gibi çeşitli mineralleri bulunduran bal sayesinde sarımsağın etkileri çok daha fazla olmaktadır.

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve SarımsakBal ve Sarımsak Tedavisi

Bal ve sarımsak tedavisi için aşağıdaki malzemeleri hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.

• 3 diş sarımsak
• 1 cam kavanoz
• 350 gram doğal bal

Şimdide bu malzemelerle özel karşımın nasıl hazırlanması gerektiğine değinelim. Vermiş olduğumuz tarife uygun olarak karışımı hazırlayabilir ve solunum yolu sorunlarına karşı tüketebilirsiniz.

• İlk olarak sarımsakları ince dilimler şeklinde kesmeli ve cam kavanoza koymalısınız.
• Daha sonra kavonozun içerisine balı ekleyin ve serin. Bir süre karanlık bir ortamda bekletmeniz sağlıklı olacaktır.
• Ortalama 1 hafta kadar beklettikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
• Solunum yolu hastalıklarından korunmak adına her sabah kahvaltıdan önce tüketebilirsiniz.
• 1 hafta boyunca tüketmeniz durumunda gözle görülür iyileşme olacaktır.

Yukarıda da görüldüğü gibi kolay bir şekilde bu özel karışımı hazırlayabilirsiniz. Hem önleyici, hem de tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Grip ve soğuk algınlıklarında, solunum yolu tıkanıklıklarında, ateş ve titremede, kuru ve balgamlı öksürüklerde ve diğer enfeksiyonların tedavisinde
kullanabilirsiniz. Kısa sürede faydalarını görüyor olacaksınız.

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve SarımsakSolunum Yolu Rahatsızlıklarına Diğer Öneriler ve Uygulama Yöntemleri

Yüksek değerde C Vitaminine sahip olan limonun aslında solunum üzerinde inanılmaz etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Limonu doğru bir şekilde tüketme şeklimiz oldukça önem taşımaktadır. Örneğin limon kabuklarını çoğumuz atarız. Oysaki limonun kabuğunda var olan gerçek vitaminlerin farkında olmayız. Limon birçok hastalığa,çeşitli cilt hastalıklarına ve mide bulantılarına iyi gelir. Ihlamur ile kaynatılan limon direk solunum yollarını tedavi etmeye başlar. Ihlamur zaten soğuk algınlığı için ideal bir bitkidir. Buna bir de limon ve nane eklenince gücü inanılmaz artıyor,nefes alma sıkıntılarını en iyi şekilde dengeliyor. Artık her zamankinden daha rahat bir nefes almaya başlıyoruz. Limonu çeşitli gıdalarla tüketebilirsiniz.

Solunum Yolu Hastalıklarına Mucizevi Karışım : Bal ve SarımsakÖrneğin limon ve bal karışımı takviyeler boğaz ağrısına oldukça iyi geliyor. Kaynatılmış limon ve nanenin buharını içinize çektiğiniz vakit,solunumda var olan tıkanıklıklar açılmaya başlıyor. Solunum için oldukça ideal limonun özellikle kış aylarında kabuğu ile beraber tüketilmesi,kişiye inanılmaz faydalar sağlamaktadır. Sağlığınız için bal ve sarımsak karışımını ve limon ve ıhlamur karışımını,sevdiğiniz sıcak içecekler arasına ekleyin. Güçlü,dinamik ve enerjik olarak sosyal yaşantınızda daha başarılı olursunuz. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
habertürk.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku