Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Domates Suyu Zayıflatır mı ?

0 380

Domates Suyu Zayıflatır mı ?Sağlıklı gıdaların vücuda depolanması,uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yaşamamıza vesile olur. Örneğin genç tutan meyve ve sebzelerin en çok hangisi etkili ve kilo problemlerinde bize vereceği fayda nedir bunu araştırmamız gerekir. Kilo sorunu insanların en çok kafalarına taktıkları bir şişmanlık hastalığıdır. Kontrolsüz bir şekilde hızlı yemek yeme,doymak bilmeme ve abur cuburlar,kilo almak için yeterli sebeptir. Kilonun vücut indeksine göre olması sizin daha sağlıklı beslendiğinize işaret eder. Fakat istenilen değerlerden fazla bir kilonun içindeyseniz bu kontrolü sağlanamayan bir beslenme alışkanlığınızı ifade eder. Aslında kilo sadece çok yemek yemek ile alakalı değil,genetik,yaşamsal,çevresel ve kullanılan ilaçlarla da alakalı bir durumdur.

Domates Suyu Zayıflatır mı ?Domates son derece sağlıklı bir sebzedir. Bütün salatalarda ,sulu yemeklerin kullanımında severek yemeklere katılır. Faydaları oldukça fazladır. Mesela bağışıklık bakımından zengin olan C vitamini yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Cildi inanılmaz güzelleştiren E vitamini de yoğun miktarda domatesin içeriğinde bulunmaktadır. Bu nedenle sağlıklı dost olan domatesin birde kilo vermeye etkisi büyüktür. Kilo yapmayan hatta fazla kiloların dışa atılmasını sağlayan domatesin suyu gerçekten faydalı mıdır ? Size doğal yöntemler ile domates suyu içerek nasıl zayıflarsınız hakkında önemli bilgilerden bahsedeceğiz. Bakalım domates suyu kaç kilo vermenize yardımcı olur ?

Domates Suyu Zayıflatır mı ?Domatesin içinde yoğun miktarda Likopen, antioksidan, A vitamini C ve E vitamini bulunmaktadır. Kalp ve damar sağlığını koruma altına alır. Damar tıkanıklığı için son derece faydalıdır. Kan dolaşımını en iyi şekilde yapmasını sağlar. Kan hücreleri domates suyu sayesinde yeniden harekete geçer ve canlanır. Antioksidan özelliğine sahip olduğundan,vücutta çeşitli bakteri ve mikropların kırılmasına yardımcı olur. İdrar yolu ile bu bakteriler dışa atılır. Sindirimi hızlandırdığı için bağırsak hareketlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Domates suyu tuvalet ihtiyacını artırır. Bu nedenle zayıflamada payı büyüktür. Yağ yakmada üstüne yoktur. Vücut içinde birikmiş yağları eriterek,sağlıklı bir şekilde kilo kontrolünüzü sağlıyor.

Domates Suyu Zayıflatır mı ?Çok fazla kilolardan domates suyu içerek kurtulmanız mümkün. Domatesin organik olması ve suyununda organik domatesten elde edilmesi gerekir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için her gün günde 2 kere bir su bardağı domates suyunu yemekten yarım saat sonra alın. Bu yaptığınız zaman yağ yakımı devreye girecektir. Bununla beraber yanında yarım bir taze limon suyunu ,domates suyuna ilave ederek içerseniz zayıflama etkisi daha fazla artar.

Domates Suyu Zayıflatır mı ?Domatesin mevsiminde ve hormonsuz olması oldukça önemlidir. Domates vücudun önceden aldığı kalorileri tespit ederek,kontrol eder. Yağ yakımı ve yüksek kalori durumlarında domates suyu etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Sağlıklı yaşam için ve fazla kilolardan kurtulmanız için domates suyu içmeyi alışkanlık haline getirin. Kısa zamanda gerçekten faydalarına şahit olacaksınız. Ayda rahat 4 kilo bu yöntemle verebilirsiniz. Bunun için diğer besinlerden de fazla yemeyin. Az ve sağlıklı besinler alın.Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
öncesağlık.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.